آموزش ویپ

قبل از پرداختن به معرفی دوره های آموزش ویپ قصد داریم ابتدا شما را با تکنولوژی VOIP و مرکز تلفن VOIP آشنا کنیم، سپس در ادامه دوره های آموزش VOIP ویپ دان را خدمات شما معرفی کنیم.

VOIP چیست ؟

VOIP مخفف Voice Over IP و به معنای انتقال صدا بر بستر شبکه است. تکنولوژی VOIP در اواسط دهه 90 میلادی ظهور کرد. این فناوری، پدید آورنده تحولی عظیم در صنعت تجهیزات مخابراتی نظیر خطوط تلفنی ، مرکز تلفن ها و به نوعی سانترال های تلفنی بود. با پیشرفت روز افرون این تکنولوژی، خطوط تلفنی آنالوگ جای خود را به خطوط تلفنی مبتنی بر VOIP که امروزه با نام هایی نظیر خط تلفن سیپ ترانک و خط تلفن اینترنتی شناخته می شوند، دادند. سانترال های تلفنی آنالوگ منسوخ و جای آنها را مرکز تلفن ویپ ( IPPBX ) و یا سیستم تلفنی VOIP گرفت. مرکز تماس ها متحول شدند و مرکز تماس ویپ با امکانات و قابلیت های بسیار کاربردی به کمک کسب و کارها آمدند. این دگرگونی و تحول بزرگ در صنعت IT سبب شده تا افراد بسیاری در سراسر دنیا علاقمند به ورود به حرفه سیستم تلفنی VOIP شوند و با یادگیری VOIP و مهارت های مربوط به این حرفه، کسب درآمد کنند. اموزش ویپ در زمینه های فروش و فنی بستری را برای علاقمندان به این تکنولوژی فراهم می سازد تا با توجه به تمایل و توانمندی های خود به عنوان یک مهندس فنی VOIP در زمینه نصب و راه اندازی مرکز تلفن ویپ و یا به عنوان مهندس فروش VOIP در زمینه فروش و بازاریابی سیستم تلفنی ویپ در این حرفه مشغول به کار شده و به درآمدی عالی دست یابند. ما در ویپ دان آموزش ویپ را زیر نظر اساتید برجسته و با تجربه در زمینه های فنی و فروش به صورت آنلاین، حضوری و خصوصی برای علاقمندان به این حرفه، سازمان ها و شرکت ها برگزار می کنیم.

آموزش VOIP

مرکز تلفن VOIP چیست ؟

مرکز تلفن ویپ نسل جدید سانترال های تلفنی است که علاوه بر برخورداری از کیفیت بالا در مکالمات تلفنی، ده ها قابلیت جذاب دارد که با تسهیل در مدیریت تماس های تلفنی ورودی، خروجی و داخلی یک سازمان، زمینه را برای توسعه و پیشرفت کسب و کارهای گوناگون که از تلفن برای برقراری ارتباط با مخاطبین و مشتریانشان استفاده می کنند فراهم  می کند. مرکز تلفن VOIP به صورت سخت افزاری و نرم افزاری امکان پیاده سازی دارد. راهکار مناسب برای راه اندازی سیستم تلفنی VOIP، متناسب با نیازمندی ها، زیرساخت شبکه، زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری و نوع و تعداد خطوط تلفنی یک سازمان انتخاب می شود. دوره آموزش ویپ به شما کمک می کند تا با شناخت انواع راهکارهای پیاده سازی سیستم تلفنی VOIP، راهکاری مناسب برای هر پروژه و کسب و کار انتخاب کنید.

یک مرکز تلفن VOIP قدرتمند دارای قابلیت هایی نظیر تلفن گویا ( IVR )، صف انتظار تماس ( Call Queue )، صندوق صوتی، فکس نرم افزاری، نظرسنجی پس از مکالمه، اعلام کد اپراتور، امکان ارتباط با CRM و اتوماسیون های اداری، پشتیبانی از انواع خطوط تلفنی، امکان ایجاد کنفرانس های صوتی و تصویری، برقراری ارتباط تلفنی داخلی میان شعب و دفاتر مختلف یک سازمان، ایجاد داخلی روی تلفن همراه، فراهم سازی بستر دورکاری، راه اندازی پیجینگ و ده ها امکان و قابلیت دیگر است. یکی از عناوین مطرح شده در دوره های آموزش VOIP یادگیری استفاده از این قابلیت ها و آشنایی با نحوه تنظیمات هر بخش می باشد.

چه کسانی می توانند در دوره های آموزش ویپ شرکت کنند؟

همه افرادی که علاقمند به حوزه IT هستند و دانش و سواد کامپیوتری دارند می توانند با شرکت در دوره های آموزش VOIP با این فناوری آشنا شوند. اما در این میان، برای دانشجویان و فارق التحصیلان رشته های کامپیوتر ( نرم افزار و سخت افزار )، مهندسی شبکه و برق و مخابرات آشنایی با مفاهیم VOIP و نحوه استفاده از آن از جذابیت بیشتری برخوردار است. این افراد پس از کسب مهارت های لازم می توانند در بخش های گوناگون حرفه سیستم تلفنی ویپ مشغول به کار شوند. علاقمندان به مباحث فنی می توانند با شرکت در دوره های مهندسی فنی VOIP ضمن آشنایی با این تکنولوژی نحوه پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ را فرا گرفته و توانایی پیاده سازی انواع پروژه های مرکز تلفن ویپ را بدست آورند. علاقمندان به برنامه نویسی با سپری کردن دوره های برنامه نویسی VOIP می توانند یک مرکز تلفن ویپ نرم افزاری و یا انواع ماژول های نرم افزاری مورد نیاز در سیستم تلفنی ویپ را تولید کنند. افرادی که سواد کامپیوتری کافی دارند و علاقمند به مباحث فروش و بازاریابی هستند نیز با شرکت در دوره های آموزشی مهندسی فروش VOIP می توانند مهارت های تخصصی فروش مرکز تلفن ویپ و مرکز تماس ویپ را به دست آورند.

چرا  دوره های آموزش ویپ را سپری کنیم؟

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، مرکز تلفن VOIP در اکثر کشورهای توسعه یافته جای مرکز تلفن های آنالوگ را گرفته است. در ایران نیز با گذشت بیش از یک دهه از ورود فناوری VOIP، رفته رفته سیستم تلفنی ویپ به عنوان جایگزینی قدرتمند برای سانترال های آنالوگ تبدیل شده است. بنابراین یک بازار کار بسیار بکر و پر درآمد در پیش روی علاقمندان به این فناوری ایجاد شده است. افرادی که علاقمند به مباحث فنی هستند از طریق نصب سیستم تلفنی ویپ و علاقمندان به فروش و بازاریابی از طریق فروش مرکز تلفن ویپ می توانند درآمدی عالی برای خود رقم بزنند.

سپری کردن دوره های آموزش ویپ در زمینه های فروش و فنی، قدرت و توانایی شما را برای فعالیت در حرفه سیستم تلفنی VOIP افزایش شده و به شما کمک می کند تا فرآیند یادگیری را با سرعت بیشتر و به صورت تخصصی طی کنید. ویپ دان با آموزش ویپ به صورت حرفه ای و با کمک اساتید برجسته و با تجربه در این مسیر شما را یاری می کند. دوره آموزشی مهندس فروش VOIP و مهندسی فنی VOIP از دوره های پر طرفدار در حرفه سیستم تلفنی ویپ هستند که هدف این دوره ها تربیت و پرورش مهندس فنی VOIP و مهندس فروش VOIP می باشد.

مهندس فروش VOIP :

مهندس فروش VOIP فردیست که ضمن برخورداری از دانش و آگاهی کافی از تکنولوژی ویپ ، شناخت دقیق از انواع سخت افزارها و نرم افزارهای این تکنولوژی و توانایی ارائه راه کارها و استراتژی های مناسب برای پیاده سازی سیستم تلفنی VOIP ، با تکیه بر دانش و مهارت های فروش ، فنون مذاکره و اصول و قواعد متقاعد سازی ، توانایى معرفى شایسته این محصول را داشته و فروش خود را نهایی می سازد. آموزش VOIP در این زمین شما را یاری می کند تا توانایی فروش انواع مرکز تلفن ویپ نظیر مرکز تلفن های ویپ رایگان و تجاری ( پولی ) را بدست آورید.

مهندس فروش VOIP

برخی از مهمترین سرفصل های آموزشی دوره مهندسی فروش VOIP آموزش انواع راهکارهای پیاده سازی مرکز تلفن ویپ، آشنایی با انواع خطوط تلفنی، آموزش اصول و مفاهیم فروش، آشنایی با مدل فروش موفق و هفت حوزه کلیدی آن، آموزش فرآیند فروش سیستم تلفنی ویپ، آموزش اصول و فنون مذاکرات فروش سیستم تلفنی VOIP، آموزش 50 نکته کلیدی فروش، آشنایی با CRM و آشنایی با قیف فروش می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دوره به بخش دوره آموزشی مهندس فروش VOIP مراجعه فرمایید.

مهندس فنی VOIP :

مهندس فنی VOIP فردیست که با انواع نرم افزارها و سخت افزارهای مرتبط با سیستم تلفنی ویپ آشنایی کامل دارد و ضمن توانایی در نصب و راه اندازی مرکز تلفن ویپ و مرکز تماس ویپ امکان برقراری امنیت این سیستم تلفنی ها را داشته و همچنین می تواند با توسعه و برنامه نویسی، قابلیت ها و امکانات جدید را به یک سیستم تلفنی ویپ Open Source اضافه نماید. آموزش VOIP در این دوره به شما کمک می کند تا با یادگیری اصول و مفاهیم پایه VOIP، آشنایی با انواع سخت افزارهای VOIP، یادگیری تنظیم و کانفیگ این سخت افزارها، فراگیری نحوه راه اندازی سیستم تلفنی ایزابل ( جایگزین سیستم تلفنی الستیکس ) و استفاده از قابلیت های این نرم افزار، مهارت پیاده سازی یک مرکز تلفن ویپ را کسب کنید و از این طریق درآمد معقولی برای خود رقم بزنید. آموزش ویپ ایزابل در این دوره VOIP به شما کمک می کند تا بتوانید انواع پروژه های سیستم تلفنی ویپ را انجام دهید.

برخی از مهمترین سرفصل های دوره مهندسی ویپ آشنایی با استریسک ( Asterisk )، آموزش استفاده از پروتکل های VOIP نظیر SIP، IAX و PJSIP، آموزش انواع کدک های ویپ نظیر ILBC، G.711، G.729، آموزش با انواع راهکارهای راه اندازی سیستم تلفنی ویپ، آموزش کار با انواع سخت افزاهای VOIP نظیر گوشی تلفن تحت شبکه ( IPPhone )، گیت وی FXO، گیت وی FXS، آموزش انواع قابلیت های سیستم تلفنی ایزابل نظیر تلفن گویا (IVR )، صف انتظار تماس ( Queue )، تعریف داخلی تلفنی ( Extension)، FollowMe ،Inbound و  Outbound می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دوره به بخش دوره آموزشی مهندس فنی VOIP مراجعه فرمایید.

برنامه نویس VOIP :

برنامه نویس ویپ فردیست که دانش برنامه نویسی بر روی سیستم تلفنی استریسک را داشته و علاوه بر توانایی تولید یک نرم افزار مرکز تلفن ویپ مبتنی بر استریسک، قادر است ماژول های نرم افزاری جدید و مورد نیازی که به لحاظ فنی قابلیت تولید دارند را با برنامه نویسی AGI و برنامه نویسی AMI ایجاد نماید. سیستم تلفنی هایی نظیر ایزابل و FreePBX که بر روی استریسک رابط گرافیکی تولید کرده اند، به علت Open Source بودن امکان برنامه نویسی و تولید ماژول های نرم افزاری جدید را به برنامه نویسان می دهند. دوره برنامه نویسی ویپ که با نام استریسک پیشرفته نیز شناخته می شود به علاقمندان کمک می کند تا با فراگیری مهارت های برنامه نویسی بر روی استریسک، بتوانند کسب درآمد خوبی داشته باشند.

برخی از مهمترین سرفصل های آموزشی این دوره آشنایی با محیط کنسول استریسک، آشنایی با Dialplan، آشنایی با AGI، آشنایی با AMI و یادگیری انواع متغیرها و نحوه استفاده در محیط Dialplan می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دوره به بخش دوره آموزشی برنامه نویسی VOIP مراجعه فرمایید.

آموزش ویپ ایزابل :

سیستم تلفنی ایزابل یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین سیستم تلفنی های ویپ رایگان و Open Source است. ایزابل در سال 2017 و پس از آنکه سیستم تلفنی الستیکس توسط کمپانی 3CX خریداری شد، تولید و منتشر گردید. نرم افزار ایزابل یک نرم افزار جامع و دارای ده ها قابلیت کاربردی برای مدیریت تماس های تلفنی ورودی، خروجی و داخلی کسب و کارهاست. نرم افزار Issabel امکان پیاده سازی، نصب و راه اندازی مرکز تلفن های ویپ با سناریوهای گوناگون را فراهم  می کند. نصب ایزابل و استفاده از قابلیت های آن نیازمند دانش و تخصص لازم است. آموزش ویپ ایزابل به شما کمک می کند تا ضمن آشنایی با قابلیت های مختلف این نرم افزار، امکان نصب و استفاده از آنها را فرا گرفته و مهارت های لازم برای پیاده سازی یک مرکز تلفن VOIP قدرتمند با سیستم تلفنی ایزابل را بدست آورید.

 موقعیت های شغلی برای دانشجویان پس از اتمام دوره آموزش ویپ :

دانشجویان پس از اتمام دوره اموزش ویپ می توانند به عنوان کارمند در شرکت های فعال در حرفه سیستم تلفنی ویپ استخدام شوند و یا به صورت فریلنسلر فعالیت کنند. امروزه تعداد شرکت های فعال که اقدام به تولید و عرضه انواع محصولات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با مرکز تلفن ویپ می کنند در حال افزایش بوده و کمبود نیروی کار از مهمترین معضلات این شرکت ها به شمار می رود. بنابراین آموزش VOIP شما را در یافتن یک شغل تخصصی با درآمد خوب یاری کرده و با گذراندن هر یک از دوره های آموزشی مهندسی فنی VOIP و مهندسی فروش  VOIP می توانید کسب درآمد کنید.

دوره های آموزش ویپ

برنامه نویسی VOIP

دوره برنامه نویسی VOIP یکی دیگر از دوره های آموزش ویپ بوده که با هدف برنامه نویسی، توسعه سیستم تلفنی استریسک و تولید قابلیت های مورد نیاز مشتریان به مدت 24 ساعت و طی 8 جلسه برگزار می شود. دانشجویان در این دوره با سناریوهای گوناگون آشنا خواهند شد. پیش نیاز شرکت در این دوره گذراندن دوره مهندسی VOIP است

برنامه نویسی VOIP

مهندسی فروش VOIP

در این دوره از آموزش ویپ دانشجویان علاوه بر آشنایی با مفاهیم و اصول پایه تکنولوژی VOIP ، انواع سخت افزارها و نرم افزارهای سیستم تلفنی VOIP و راه کارهای پیاده سازی مرکز تلفن ویپ، با مهارت ها و تکنیک های فروش ، اصول و قواعد متقاعد سازی مشتری ، برندسازی شخصی و فرآیندهای فروش سیستم تلفنی VOIP آشنا می شوند

مهندس VOIP

مهندسی فنی VOIP

این دوره یکی از دوره های آموزش ویپ بوده که طی مدت 30 ساعت و در 10 جلسه برگزار شده و آخرین نسخه سیستم تلفنی ایزابل به همراه سخت افزارهای مرتبط با VOIP آموزش داده شده و انتظار میرود دانشجویان پس از گذراندن مهندسی فنی VOIP توانایی پیاده سازی سیستم تلفنی ایزابل را به صورت کامل داشته باشند

مهندس VOIP