بازاریابی VOIP
13
سپتامبر

نگاهی کوتاه به آمیخته بازاریابی در حرفه سیستم تلفنی VOIP

آمیخته بازاریابی معروف 4P از ۴ بخش اصلی ( Product , Price , Place , Promotion ) که معادل فارسی آنها ( محصول ، قیمت ، محل عرضه محصول ، ترویج ) می باشد تشکیل شده است. شرکت ها با آمیختن این بخش ها با یکدیگر و ایجاد ارتباط و هماهنگی میان آنها بر میزان تقاضای کالا و محصول خود در بازار تاثیر گذاشته ، فروش خود را افزایش داده و نهایتا زمینه را برای سودآوری بیشتر فراهم می کنند. آمیخته بازاریابی بر اساس استراتژی بازاریابی طراحی می شود‌.

بسیاری از شرکت های فعال در حرفه سیستم تلفنی VOIP در حال حاضر استراتژی بازاریابی مناسب و هدفمندی انتخاب و اجرا نکرده و نسبت به بررسی آمیخته بازاریابی نیز کم توجهی کرده اند. در طول سالهای گذشته برخی از شرکت های ارائه دهنده سیستم تلفنی VOIP زمان زیادی را به بررسی بخش محصول اختصاص داده و به ۳ بخش دیگر آمیخته بازاریابی توجه کمتری داشته اند. در این مقاله کاملا مختصر به بررسی این بخش ها در حرفه سیستم تلفنی VOIP می پردازیم :

آمیخته بازاریابی

محصول ( Product ) : محصول مورد نظر ما در این مقاله سیستم تلفنی VOIP بوده که پکیجی از سخت افزار و نرم افزار می باشد. سالهاست شرکت ها بر روی محصول متمرکز شده و توجه ویژه ای بر افزایش کیفیت آن داشته اند.

قیمت ( Price ) : در اکثر شرکت ها قیمت گذاری محصول توسط تکنیک ها و روش های مناسب صورت نپذیرفته و اغلب شرکت ها به صورت سلیقه ای محصول خود را قیمت گذاری می کنند. قیمت گذاری ها معمولا متغیر بوده و با توجه به شرایط رقابت در بازار انجام می شود.

محل عرضه محصول ( Place ) : در حال حاضر توزیع و ارائه محصول در بسیاری از شرکت های ارائه دهنده سیستم تلفنی VOIP فقط از طریق محل شرکت انجام شده و مشتریان راهی به جز خرید محصول صرفا از طریق شرکت ندارند. در حالی که شرکت های تولید کننده و ارائه دهنده نرم افزار سیستم تلفنی VOIP می توانند از کانال های توزیع دیگری نیز برای عرضه محصول خود به بازار استفاده کنند و به عنوان یک مزیت رقابتی از آن بهره مند شوند.

ترویج ( Promotion ) : تبلیغات بخش فراموش شده ای از آمیخته بازاریابی در حرفه سیستم تلفنی VOIP بوده که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از شرکت ها راهکاری جامع و هدفمند برای تبلیغات و معرفی محصول خود به مشتریان و بازار هدف خود ندارند و طبیعیست که در چنین شرایطی درصد بالایی از مدیران سازمان ها ، شرکت ها و کسب و کارهای مختلف همچنان با سیستم تلفنی VOIP و مزایای آن آشنایی نداشته باشند.

در پایان پیشنهاد می کنیم اگر علاقمند به یادگیری نصب انواع مرکز تلفن های VOIP و همچنین یادگیری مهارت های فروش سیستم تلفنی ویپ هستید در کلاس های آموزش VOIP ویپ دان شرکت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️