20
آوریل

ارتباط ایزابل با پاناسونیک . چرا و چگونه ؟

سیستم تلفنی ایزابل به لحاظ امکانات و قابلیت های پرشمار خود یکی از بهترین سیستم تلفنی های رایگان می باشد ، از این رو تمایل مدیران و صاحبان مشاغل برای استفاده از این قابلیت ها در کنار سانترال های پاناسونیک سبب شده تا راه کاری به نام ارتباط ایزابل با پاناسونیک مطرح گردد. در ادامه به توضیح بیشتر پیرامون این موضوع می پردازیم.

سیستم تلفنی ایزابل به همراه سیستم تلفنی های تجاری و رایگان دیگر نظیر FreePBX و 3CX و غیره به سبب برخورداری از قابلیت های مختلف همچون صف انتظار تماس ، گزارشات تماس ، امکان ایجاد داخلی روی تلفن همراه ، کنفرانس های صوتی و تصویری ، ضبط مکالمات تلفنی ، سهولت در فراهم سازی بستر دورکاری ، تفکیک تماس های ورودی بر روی تلفن گویا ، پشتیبانی آسان از کلیه خطوط تلفنی نظیر سیپ فون ، سیپ ترانک ، E1 و خطوط تلفن شهری ، عدم محدودیت در تعریف تعداد داخلی ها ، فکس نرم افزاری ، سیستم پیجینگ ، تماس گیر خودکار و ده ها امکان دیگر سبب شده تا در سال های اخیر این سیستم تلفنی های تحت شبکه جای سانترال های پاناسونیک را بگیرند.

راه کارهای مختلفی برای پیاده سازی سیستم تلفنی VOIP وجود دارد. اما آنچه در این مقاله مد نظر ماست برقراری ارتباط بین ایزابل با پاناسونیک می باشد. سوالی که در ذهن مطرح می شود این است که چرا باید این دو سیستم را با یکدیگر یکپارچه کنیم؟ در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و سازمان ها در حال استفاده از سانترال های پاناسونیک برای ارتباط تلفنی داخلی بین کارمندان خود هستند. چه بسا مجموعه هایی که یا شبکه کامپیوتری ندارند و یا شبکه کامپیوتری آنها از پایداری لازم برای پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ برخوردار نیستند. بنابرین استفاده از تلفن های آنالوگ فعلی آنها در سیستم تلفنی VOIP تا حد بسیار زیادی سبب کاهش هزینه های راه اندازی سیستم تلفنی تحت شبکه آنها می گردد. در چنین پروژه هایی مسئله ادغام سیستم تلفنی ویپ با سانترال پاناسونیک مطرح می گردد. چند راه کار برای ادغام وجود دارد که استفاده از این روش ها به نوع و مدل سانترال پاناسوینک باز می گردد.

راه کاراول : اگر سانترال پاناسونیک از مدل های TDA و TDE باشد یک کارت PRI مدل KX-TDA0190 یا KX-TDA0290 در داخل اسلات پاناسونیک قرار گرفته و در سمت ایزابل نیز یک کارت یا گیتوی E1 و یا روتر 2811 سیسکو با قابلیت پشتیبانی از ماژول E1 قرار می گیرد. سپس یک ترانک بین ایزابل و پاناسونیک ایجاد کرده و با اعمال تنظیمات متناسب با نیازها و خواسته ها در سانترال پاناسونیک و سیستم تلفنی ایزابل ، ارتباط بین دو سیستم برقرار می شود.

راه کار دوم : استفاده از گیت وی FXO و گیت وی FXS در دو سمت ایزابل و پاناسونیک بوده که نیازمند به کانفیگ گیت وی های FXO و FXS و اعمال تنظیمات در پاناسونیک و ایزابل می باشد تا ارتباط بین دو سیستم برقرار گردد.

به عنوان مثال با ادغام سانترال های پاناسونیک و سیست تلفنی VOIP ، تماس های ورودی ابتدا وارد سیستم تلفنی VOIP می شوند سپس تلفن گویا ، صف انتظار تماس و دیگر تنظیماتی که یجاد کرده اید بر روی تماس ورودی اعمال می شود و نهایتا تماس به سمت داخلی که روی سانترال پاناسوینک قرار دارد هدایت می شود. همچنین کارمندان میتوانند با توجه به محدودیتی که برای تماس های خروجی آنها قائل شده اید از طریق خطوط تلفنی که داخل سیست تلفنی Issabel هستند با بیرون تماس بگیرند و در نهایت بتوانید گزارشات تماس آنها را دریافت کنید.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان در رابطه با ارتباط سیستم تلفنی ایزابل با سانترال پاناسونیک مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

ارتباط بین ویپ و پاناسونیک