25
آوریل

تلفن تحت شبکه ( IPPhone ) و انواع مدل های آن

? گوشی های تلفن تحت شبکه VOIP سخت افزاری توسط برندهای مختلفی نظیر گرنداستریم ، یالینک ، سنگوما ، اتکام ، اسنام ، سیسکو ، پلیکام ، پاناسونیک ، اچ تک ، اپن وکس و فنویل تولید می گردند که این تلفن ها را بر حسب کاربری و جدای از در نظر گرفتن امکانات تخصصی نظیر کدک ها و پروتکل های قابل پشتیبانی ، تعداد پورت های شبکه ، سیستم عامل و غیره می توانیم در انواع زیر دسته بندی کرده و با توجه به نیاز خود آن ها را مورد استفاده قرار دهیم :

? گوشی تلفن تحت شبکه رو میزی :

این گوشی تلفن ها دارای پورت شبکه بوده و توسط کابل شبکه با سیستم تلفنی VOIP ارتباط برقرار می کنند و بسته به تعداد داخلی هایی که پشتیبانی می کنند و همچنین دیگر امکانات نظیر دوربین ، تعداد دکمه های قابل برنامه ریزی ، صفحه نمایش و دیگر امکانات دارای مدل های مختلفی هستند که می توانیم در انواع گوشی های تلفن کارشناسی ، مدیریتی و مناسب برای منشی دسته بندی کنیم :

خرید تلفن تحت شبکه

? گوشی تلفن کارشناسی : دارای تعداد محدودی داخلی بوده و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری حداقلی دارد

? گوشی تلفن مناسب برای منشی : دارای تعدادی داخلی بوده و معمولا به تعداد تلفن های داخلی مجموعه ، دکمه BLF و قابل برنامه ریزی برای مشاهده وضعیت آزاد و یا اشغال بودن داخلی ها دارد.

? گوشی تلفن مدیریتی : دارای تعدادی داخلی و امکاناتی نظیر صفحه لمسی ، دوربین ، بلوتوث و صفحه نمایش رنگی می باشد

گوشی تلفن مدیریتی

? گوشی تلفن تحت شبکه بی سیم :

این دسته از گوشی های تلفن به صورت بی سیم به یک دکت متصل شده و دکت ( Dect ) نیز توسط کابل شبکه با سیستم تلفنی VOIP ارتباط برقرار می کند. گوشی های تلفن بی سیم با توجه به برند و مدل آنها تا فواصل مشخصی از دکت قابل حمل می باشند.

گوشی تلفن تحت شبکه بی سیم

? گوشی تلفن تحت شبکه WIFI :

این گوشی های تلفن بی نیاز از دکت بوده و مستقیما به یک اکسس پوینت از طریق WIFI متصل می شوند و از این طریق با سیستم تلفنی VOIP ارتباط می گیرند و طبیعتا محیط بیشتری را می توانند تحت پوشش قرار دهند.

در پایان اضافه کنیم که سعی کردیم توضیحات را خلاصه بیان کنیم و اگر مشخصات فنی گوشی تلفن نظیر سیستم عامل ، پورت های شبکه ، پشتیبانی از پروتکل و یا کدک خاصی برای شما اهمیت دارد به هنگام انتخاب ، مد نظر قرار دهید.

امیدواریم مطالب این مقاله در رابطه با انواع تلفن تحت شبکه ( IPPhone ) مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

IPPhone