23
آوریل

راهنمای خرید تلفن تحت شبکه ( IPPhone )

? تلفن های تحت شبکه توسط برندهای مختلف نظیر گرنداستریم ، یالینک ، اسنام ، سیسکو ، پلیکام ، فنویل ، اچ تک ، اکووکس ، اپن وکس ، پاناسونیک ، اتکام و سنگوما تولید می شوند که اکثر این برندها نیز در بازار ایران جهت خرید موجود می باشند.

گوشی تلفن تحت شبکه

هنگام خرید تلفن تحت شبکه ( IPPhone ) توجه به ۱۲ نکته زیر بیشترین اهمیت را دارد :

۱) انتخاب نوع گوشی به لحاظ رومیزی ، بی سیم ، قابل استفاده برای منشی ، مدیریتی و یا کارمندی

۲) تعداد اکانت : مشخص کنید گوشی تلفن مورد نظر شما باید از چه تعداد اکانت پشتیبانی کند و یا اصطلاحا چه تعداد داخلی بر روی آن قابل تنظیم شدن باشد.

سیپ اکانت

۳) نوع پروتکل : با توجه به مرکز تلفن تحت شبکه ای که استفاده می کنید ، انتخاب کنید که گوشی تلفن باید از چه پروتکلی پشتیبانی کند. برای مثال پروتکل هایی نظیر SIP ، SCCP ، IAX

۴) صفحه نمایش : صفحه نمایش گوشی ها می تواند سیاه و سفید ، رنگی و حتی لمسی باشد.

صفحه نمایش لمسی

۵) پشتیبانی از POE : در صورتی که قصد دارید به جای آداپتور ، تامین برق گوشی تلفن از سوئیچ شبکه ای که پورت های آن POE است انجام شود ، مطمئن شوید گوشی تلفن از POE پشتیبانی می کند.

۶) کیفیت صدا : اگر به دنبال کیفیت صدای مطلوب هستید اطمینان حاصل کنید گوشی تلفن دارای کیفیت صدای HD باشد.

hd voice

۷) پورت های شبکه آی پی فون : تعداد پورت های شبکه گوشی تلفن را بررسی کنید.

پورت شبکه

۸) تعداد کلیدهای BLF گوشی تلفن تحت شبکه : اگر قصد تنظیم داخلی ها بر روی دکمه های BLF به منظور سهولت در شماره گیری آنها و یا اطلاع از آزاد یا اشغال بودن آنها دارید ، به این نکته توجه کنید.

۹) نوع پورت پشتیبانی از هدست : اگر قصد اتصال هدست به گوشی تلفن را دارید به نوع پورت آن دقت کنید. برای مثال پورت هایی مانند RJ9 و USB

پورت هدست

۱۰) مکالمه تصویری : اگر قصد برقراری تماس تصویری از طریق گوشی تلفن خود را دارید حتما باید یک گوشی تلفن دارای دوربین انتخاب کنید. به نوع دوربین و رزولوشن آن توجه کنید.

۱۱) کدک ( Codec ) : کدک هایی که گوشی تلفن از آنها پشتیبانی می کند را بررسی کنید. اگر برای شما اهمیت دارد گوشی تلفن‌ از کدک خاصی پشتیبانی کند به این موضوع توجه کنید.

۱۲) گارانتی : حتما مدت گارانتی ، نوع گارانتی و خدمات پس از فروش آن را بررسی کنید.

امیدواریم مطالب این مقاله در رابطه با راهنمای خرید تلفن تحت شبکه ( IPPhone ) مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

راهنمای خرید تلفن تحت شبکه