22
آوریل

سیستم تلفنی 3CX چیست ؟

سیستم تلفنی 3CX یکی از انواع نرم فزارها سیسستم تلفنی ویپ به شمار می رود.

VOIP چیست ؟

VOIP اختصار Voice Over IP و به معنای انتقال صدا بر بستر شبکه است. پیدایش این فناوری در دهه 90 میلادی زمینه ساز پیدایش نسل جدید از سانترال های تلفنی با نام سیستم تلفنی ویپ گردید. سیستم تلفنی ویپ با امکانات و قابلیت های پر شمار رفته رفته به جایگزینی قدرتمند برای سانترال های آنالوگ تبدیل شدند. سیستم تلفنی 3CX نیز یکی از انواع مرکز تلفن های ویپ است که وظیفه مدیریت تماس های تلفنی داخلی، ورودی و خروجی را بر عهده دارد.

3CX چیست ؟

سیستم تلفنی 3CX یک نرم افزار تحت شبکه VOIP متعلق به کمپانی 3CX است که در سال 2005 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در کشور قبرس می باشد. سیستم تلفنی 3CX در ابتدا فقط بر روی سیستم عامل ویندوز قابل اجرا و پیاده سازی بود، اما از سال 2016 قابلیت نصب و راه اندازی بر روی سیستم عامل لینکوس و سرویس های ابری را نیز پیدا کرد.

سیستم تلفنی 3CX

خرید سیستم تلفنی الستیکس توسط 3CX :

کمپانی 3CX در سال 2016 سیستم تلفنی الستیکس را که تا آن زمان به صورت رایگان ارائه میشد خریداری کرد. مرکز تلفن 3CX یک سیستم پایدار بوده که از پروتکل SIP پشتیبانی می کند و دارای قابلیت های مختلف برای مدیریت تماس های تلفنی می باشد. این سیستم امکان ادغام با نرم افزارهای CRM را نیز دارد.

برخی از مهمترین قابلیت های نرم افزار 3CX  :

امکان تعریف داخلی ها ، صندوق صوتی ، انتقال تماس ها در صورت عدم پاسخگویی به موبایل یا شماره دیگر ، ضبط مکالمات تلفنی ، کنفرانس تصویری ، گزارشات تماس ها ، چت بین داخلی ها، تلفن گویا

3CX علاوه بر نرم افزار مرکز تلفن ، یک سافت فون قابل نصب بر روی سیستم عامل های Android و iOS را نیز تولید کرده است. از دیگر محصولات این شرکت میتوانیم به نرم افزار کنفرانس ویدیویی و نرم افزار چت آنلاین در وب سایت اشاره کنیم.

مزایا و معایب سیستم تلفنی 3CX :

سیستم تلفنی 3CX یک نرم فزار تجاری و پولی است، بنابراین خدمات پشتیبانی نرم افزار 3CX را باید از شرکت فروشنده نرم افزار دریافت کنید. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری، تنها شرکت تولید کننده نرم افزار قادر به رفع مشکلات بنیادی سیستم تلفنی خواهد بود.

3CX یک نرم افزار ماژولار بوده و بابت استفاده از بخش های مختلف نرم افزار باید هزینه آن را پرداخت کنید. امکان استفاده از تمام قابلیت ها به صورت رایگان وجود ندارد. اما قابلیت های نرم افزری تولید شده توسط این کمپانی، شما را در مدیریت هر چه بهتر تماس های تلفنی یاری می کند.

رقبای سیستم تلفنی 3CX در ایران :

در ایران نرم افزارهای رایگان و Open Source بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند. نرم افزارهایی نظیر سیستم تلفنی ایزابل و FreePBX دو نرم افزاری هستند که در ایران مورد توجه علاقمندان به تکنولوژی ویپ قرار گرفته اند. این سیستم تلفنی ها بر خلاف سیستم تلفنی 3CX که امکان تسعه و برنامه نویسی ندارد، کاملا Open Source بوده و با برنامه نویسی امکان تولید قابلیت های دلخواه را دارند.

نصب و راه اندازی سیستم تلفنی ویپ :

اگر قصد نصب و راه اندازی سیستم تلفنی ویپ دارید ابتدا باید نیازهای خود را از سیستم تلفنی مشخص کنید. سپس تعداد و نوع خطوط تلفنی خود را دقیق تعیین کنید. زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مجموعه را برای پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ آماده کنید و در پایان از یک مشاور VOIP کمک بگیرید تا راهکاری مناسب با نیازهای شما پیشنهاد کند. انتخاب نرم افزار و سخت افزار مناسب برای راه اندازی سیستم تلفنی ویپ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در این زمینه فقط یک مشاور VOIP متخصص و با تجربه می تواند شما را به خوبی راهنمایی کند.

آموزش ویپ :

اگر علاقمند به آشنایی با تکنولوژی VOIP و یادگیری نصب و راه اندازی انواع سیستم تلفنی های ویپ هستید، می توایند در کلاس های آموزش VOIP ویپ دان شرکت کنید تا علاوه بر یادگیری راهکاری های پیاده سازی سیستم VOIP با اصول و فنون فروش سیستم تلفنی وی نیز آشنا شوید.

اما در ویپ دان آمادگی داریم با ارائه مشاوره هایVOIP تخصصی راهنمای شما باشیم. با ما در ارتباط باشید.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان در رابطه با مرکز تلفن 3CX مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

نرم افزار 3cx