24
آوریل

سیپ فون ( SIP Phone ) یا خط تلفن اینترنتی چیست؟

? سیپ فون ( SIP Phone ) یا خط تلفن اینترنتی خطوط تلفنی هستند که از تکنولوژی VOIP برای برقراری تماس بر بستر شبکه IP استفاده می کنند. خط تلفن اینترنتی توسط شرکت مخابرات ایران و شرکت های دارای پروانه FCP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، بر بستر فیبر نوری و اینترنت به مشترکین ارائه می گردند. برخی از این خطوط با نام خط تلفن ابری نیز یاد می کنند که البته خیلی صحیح نیست.

پروتکل SIP همانطور که قبلا اشاره کردیم ، یک پروتکل سیگنالینگ ارتباطی است که برای شروع ، نگهداری و خاتمه جلساتی که بر روی بستر IP هستند و در نهایت به مقصدهای مختلف مثل یک تلفن تحت شبکه ( IPPhone ) ختم می‌شوند ، کاربرد دارد. این جلسات شامل سیگنالینگ های مولتی مدیا مثل صوت و تصویر هستند. پروتکل SIP یکی از پرکاربردترین پروتکل های VOIP به شمار می رود.

مزایای خط تلفن اینترنتی :

از مهمترین مزایای خط تلفن اینترنتی کاهش هزینه های تماس و امکان جا به جایی در نقاط جغرافیایی مختلف است. خط تلفن اینترنتی با امکان 1 تماس همزمان و با تعداد تماس همزمانی بیشتر، از سوی شرکت های ارائه دهنده این خطوط ارائه می شود.

آموزش استفاده از خط تلفن اینترنتی ( سیپ فون ) :

۱) با استفاده از تلفن های نرم افزاری ( Soft Phone ) که بر روی کامپیوترهای شخصی ، لپ تاپ ها و گوشی های تلفن همراه قابل نصب بوده و خطوط سیپ فون و تلفن اینترنتی به راحتی بر روی آنها فعال می شوند.

۲) با استفاده از دستگاه ATA و یا گیت وی های FXS که توسط برندهای مختلف نظیر گرنداستریم ونیوراک تولید می شوند و امکان استفاده از خط تلفنی اینترنتی بر روی گوشی تلفن آنالوگ معمولی را فراهم می سازند.

راه اندازی سیفون روی FXS

۳) با استفاده از گوشی های تلفن تحت شبکه ( IPPhone ) که قابلیت پشتیبانی از پروتکل SIP را داشته باشند می توانید از خط تلفن اینترنتی استفاده نمایید.

سیپ فون روی IPPhone

۴) پیاده سازی مرکز تلفن VOIP و استفاده از خط سیپ فون و یا خط تلفن اینترنتی در این سیستم تلفنی

با راه اندازی سیستم تلفنی ویپ می توانید از قابلیت های این سیستم نظیر تلفن گویا، صف انتظار تماس، صنوق صوتی، داخلی تلفنی روی تلفن همراه، امکان دریافت گزارشات دقیق تماس های تلفنی، ضبط مکالمات تلفنی، کنفرانس تلفنی و ارتباط داخلی تلفنی میان دفاتر مختلف سازمان خود استفاده کنید. ما در ویپ دان آمادگی داریم تا شما را با مشاوره های رایگان در راه اندازی مرکز تلفن ویپ قدرتمند راهنمایی کنیم. جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

اگر علاقمند به یادگیری نصب انواع مرکز تلفن های VOIP و همچنین یادگیری مهارت های فروش سیستم تلفنی ویپ هستید در کلاس های آموزش VOIP ویپ دان شرکت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

امیدواریم مطالب این مقاله در رابطه با خط سیپ فون ( SIPPhone ) مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

خط سیپ فون