24
فوریه

مرکز تلفن تحت شبکه سخت افزاری یا نرم افزاری ؟ کدام یک را انتخاب کنم؟

مرکز تلفن تحت شبکه چیست ؟

مرکز تلفن تحت شبکه که با نام های سیستم تلفنی ویپ و مرکز تلفن ویپ نیز شناخته می شود، نسل جدیدی از مرکز تلفن هاست که از تکنولوژی VOIP استفاده می کند. فناوری VOIP که پیدایش آن به دهه 90 میلادی باز می گردد، تحولی عظیم در صنعت مخابرات در دنیا ایجاد کرد. VOIP اختصار Voice Over IP و به معنای انتقال صدا بر بستر شبکه است. مرکز تلفن تحت شبکه امروزه به عنوان یک جایگزین قوی و مطمئن برای سانترال های آنالوگ به شمار می رود. سیستم تلفنی ویپ دارای قابلیت ها و امکانات ده ها برابری نسبت به سانترال های آنالوگ است.

مهمترین امکانات و قابلیت های مرکز تلفن تحت شبکه :

تلفن گویا، گزارشات تماس های تلفنی، صندوق صوتی، صف انتظار تماس، پشتیبانی از کلیه خطوط تلفنی ( خط تلفنی آنالوگ، خط تلفنی سیپ ترانک ، خط تلفنی E1، خط تلفن اینترنتی )، امکان ایجاد داخلی تلفنی رو تلفن همراه، برقرای ارتباط داخلی تلفنی میان دفاتر مختلف یک سازمان، نظرسنجی بعد از تماس، اعلام کد اپراتور، نوبت دهی تلفنی، ضبط مکالمات تلفنی، کنفرانس های صوتی و تصویری، راه اندازی پیجینگ، ارسال پیامک پس از تماس، ارتباط با نرم افزار CRM و ده ها قابلیت دیگر از مهمترین امکانات مرکز تلفن ویپ به شمار می روند.

راه اندازی مرکز تلفن تحت شبکه :

برای راه اندازی یک مرکز تلفن تحت شبکه VOIP راهکار اول راه اندازی مرکز تلفن ویپ سخت افزاری و راه کار دیگر راه اندازی مرکز تلفن ویپ نرم افزاری است. لازمه پیاده سازی هر دو روش فوق، وجود زیرساخت شبکه کامپیوتری مناسب در سازمان می باشد. اگر مجموعه ای برای ارتباط میان کامپیوترهای خود از شبکه کابلی استفاده می کند، همین زیرساخت برای راه اندازی مرکز تلفن تحت شبکه نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

?مرکز تلفن تحت شبکه سخت افزاری :

این مرکز تلفن ها یک دستگاه سخت افزاری هستند که توسط برندهای گوناگون از جمله گرنداستریم ، Yeastar ، نیوراک و سنگوما تولید می شوند که دارای نرم افزار داخلی جهت مدیریت تماس های تلفنی می باشد. این دستگاه ها با توجه به مدل و برند آنها دارای تعدادی پورت FXO به منظور پشتیبانی از خطوط تلفنی شهری آنالوگ ، پورت E1 جهت اتصال خط تلفن E1 و تعدادی پورت FXS به منظور استفاده از گوشی های تلفن آنالوگ در سیستم تلفنی VOIP می باشند.

از مهمترین مزایای این دستگاه ها پایداری ، یکپارچگی و عدم نیاز به یک سرور کامپیوتر مجزا بوده و از بارزترین معایب آنها عدم امکان توسعه نرم افزاری در اغلب مدل ها و برندها جهت برنامه نویسی و تولید ماژول های نرم افزاری و برنامه های مورد نیاز در سیستم تلفنی و همچنین عدم امکان برقراری ارتباط با نرم افزارهایی نظیر CRM می باشد. لازم به ذکر است در میان این مرکز تلفن های تحت شبکه سخت افزاری به ندرت دستگاه هایی یافت خواهند شد که تا حدی امکان توسعه نرم افزاری را برای کاربران فراهم می نمایند.

? مرکز تلفن تحت شبکه نرم افزاری :

این مرکز تلفن ها جهت پیاده سازی به یک سرور و یا کیس کامپیوتری نیاز دارد‌ تا بر روی آن نصب و راه اندازی گردند. از نمونه مرکز تلفن های نرم افزاری معروف میتوانیم به سیستم تلفنی CUCM ، سیستم تلفنی ایزابل ، سیستم تلفنی Freepbx اشاره کنیم. خطوط تلفنی شهری آنالوگ ، E1 ، SIP Trunk ، گوشی های تلفن آنالوگ و گوشی های تلفن تحت شبکه توسط گیت وی ها ، مودم ها ، سوئیچ های شبکه و دستگاه های لازم به این مرکز تلفن متصل می گردند.
از مهمترین مزایای سیستم تلفنی تحت شبکه نرم افزاری امکان توسعه ، برنامه نویسی و تولید برنامه های اختصاصی و مورد نیاز با توجه به خواسته های شما بر روی سیستم تلفنی بوده و همچنین قابلیت برقراری ارتباط با نرم افزارهای دیگر از جمله CRM را دارد.

برای پیاده سازی یک سیستم تلفنی تحت شبکه VOIP تصمیم برای انتخاب یک راهکار از بین دو روشی که در فوق به آنها پرداختیم ، در گرو بررسی زیرساخت های سخت افزاری و شبکه کامپیوتری مجموعه ، امکانات و قابلیت های مورد انتظار از سیستم تلفنی ، ابعاد پروژه به لحاظ تعداد و نوع خطوط تلفن شهری و تعداد داخلی های مورد نیاز می باشد. بنابراین تصمیم گیری و انتخاب ، نیازمند بررسی های فنی و تخصصی خواهد بود.

کاربرد مرکز تلفن تحت شبکه :

سیستم تلفنی ویپ به سرعت در حال جایگزینی با سانترال های آنالوگ است. این سیستم تلفنی قدرتمند می تواند به کلیه کسب و کارهایی که از طریق تلفن با مشتریانشان در ارتباط هستند کمک کند. به بیان دیگر هر کسب و کاری که خط تلفن دارد به نحوی به مرکز تلفن ویپ نیز نیازمند است. سیستم تلفنی ویپ دارای قابلیت ها و امکانات فراوانی بوده که شرکت ها ، سازمان ها و کسب و کارها با توجه به نیازهای خود می توانند از آن استفاده کنند. جلب رضایتمندی مشتریان، توسعه کسب و کار، کاهش هزینه ها سازمانی، کاهش هزینه های تلفنی، افزایش فروش و جذب مشتریان جدید از مهمترین مزایای پیاده سازی مرکز تلفن ویپ بوده که می تواند برای مدیر هر کسب و کاری جالب باشد.

اگر شما هم قصد راه اندازی سیستم تلفنی ویپ و یا مرکز تماس ویپ دارید، ما در ویپ دان با ارائه مشاوره های تخصصی آمادگی داریم شما را راهنمایی نماییم.

امیدواریم مطالب این مقاله در رابطه با مرکز تلفن تحت شبکه ( IPPBX ) مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

مرکز تلفن تحت شبکه