20
آوریل

میکروتیک چیست ؟ معرفی محصولات این کمپانی

میکروتیک چیست ؟ ابتدا به توضیحی مختصر در مورد این کمپانی می پردازیم. MikroTik یک شرکت تولید کننده تجهیزات شبکه در لتونی است. این شرکت روترهای شبکه سیمی و بی سیم ، سوئیچ های شبکه ، اکسس پوینت و همچنین سیستم عامل ها و نرم افزارهای کمکی را توسعه و فروش می دهد. این شرکت در سال 1996 تاسیس شد. از آگوست 2019 ، وب سایت این شرکت بیش از 280 کارمند را گزارش داد.

میکروتیک با تجربه خود در استفاده از استاندارد صنعت رایانه و سیستم های مسیریابی کامل در سال 1997 سیستم نرم افزاری RouterOS را ایجاد کرد که پایداری ، کنترل و انعطاف پذیری گسترده ای را برای انواع رابط های داده و مسیریابی فراهم می کند. در سال 2002 نیز این شرکت سخت افزار خود را با برند RouterBOARD ایجاد کرد.

محصولات این کمپانی شامل انواع سوئیچ های شبکه ، روترها ، اکسس پوینت و نرم افزارها و روتر ها با دسته بندی زیر می باشد :

Wireless systemsSwitchesEthernet routers
Data over PowerlinesLTE productsWireless for home and office
RouterBOARD60 GHz productsIoT products
AccessoriesInterfacesEnclosures
Antennas

روترهای میکروتیک :

عمده تفاوت روترهای میکروتیک با یکدیگر در تعداد پورت های شبکه ، نوع پورت ها ، قدرت پردازنده ، پشتیبانی از POE ، آنتن های وایرلس ، رک مونت یا دسکتاپ بودن روتر و میزان حافظه RAM آنها می باشد. از روترهای میکروتیک در برخی از سناریوهای نصب و راه راه اندازی سیستم تلفنی ویپ نیز استفاده می شود که در این میان می توانیم به ایجاد ارتباط امن با استفاده از تانل توسط میکروتیک بر روی اینترنت جهت برقراری ارتباط تلفنی داخلی بین دو مجموعه اشاره کنیم. یکی دیگر از سناریوهایی که روتر میکروتیک در پیاده سازی سیستم تلفنی VOIP نقش دارد ، ایجاد داخلی بر روی تلفن همراه می باشد ، که در این حالت نیز روتر میکروتیک برای ایجاد ارتباط امن مورد استفاده قرار می گیرد.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان مورد موضوع میکروتیک چیست توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

روتر میکروتیک