21
آوریل

آشنایی با سیسکو و تجهیزات ویپ سیسکو

برای آشنایی با تجهیزات ویپ سیسکو مروری کوتاه بر شروع فعالیت و سرگذشت سیسکو خواهیم کرد.

سیسکو سیستمز یک شرکت چند ملیتی فناوری آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در سن خوزه ، کالیفرنیا قرار دارد. سیسکو سخت افزار شبکه ، نرم افزار ، تجهیزات ارتباط از راه دور و سایر خدمات و محصولات با تکنولوژی بالا را توسعه ، تولید و فروش می کند. سیسکو از طریق شرکت های تابعه متعدد خریداری شده خود مانند OpenDNS ، Webex ، Jabber و Jasper در بازارهای خاص فناوری مانند اینترنت اشیا (IoT) ، امنیت دامنه و مدیریت انرژی تخصص دارد. این شرکت در دسامبر 1984 توسط سندی لرنر و همسرش لئونارد بوساک ، دو دانشمند کامپیوتر دانشگاه استنفورد که در اتصال کامپیوترها در استنفورد نقش اساسی داشتند ، تاسیس شد.

آنها پیشگام مفهوم شبکه محلی (LAN) برای اتصال رایانه های متفرق از نظر جغرافیایی از طریق سیستم روتر چند پروتکل بودند. علاوه بر بوساک ، لرنر ، لوگید ، گرگ ساتز (یک برنامه نویس) و ریچارد ترویانو (که فروش را اداره می کرد) ، تیم اولیه سیسکو را تکمیل کردند. اولین مدیر عامل شرکت ، بیل گریوز بود که از 1987 تا 1988 سمت را عهده دار بود. در سال 1988 ، جان مورجیج به عنوان مدیرعامل منصوب شد.

در سال 1990 لرنر اخراج شد. بوساک شوهر وی نیز با شنیدن این خبر استعفا داد. جان تی چمبرز بین سال های 1995 و 2015 سیسکو را به عنوان مدیر عامل آن هدایت کرد.

در تاریخ 4 مه 2015 ، سیسکو اعلام کرد که مدیرعامل و رئیس ، جان چمبرز در 26 ژوئیه 2015 از سمت مدیرعاملی کناره گیری می کند ، اما همچنان رئیس است. چاک رابینز ، معاون ارشد فروش و عملیات در سراسر جهان و کهنه کار 17 ساله سیسکو ، به عنوان مدیر عامل بعدی معرفی شد.

نام “سیسکو” از نام شهر سانفرانسیسکو گرفته شده است ، به همین دلیل مهندسان این شرکت اصرار داشتند که از حروف کوچک “سیسکو” در سالهای اولیه استفاده کنند. آرم سیسکو برای به تصویر کشیدن دو برج پل گلدن گیت در نظر گرفته شده است.

محصولات و بازار هدف :

محصولات و خدمات سیسکو بر سه بخش بازار تمرکز دارند: شرکت ها ، ارائه دهنده خدمات ، مشاغل کوچک و متوسط

سیسکو محصولات و خدمات فناوری اطلاعات را در پنج زمینه اصلی فناوری ارائه می دهد:

شبکه ( Networking ) : نظیر Ethernet, optical, wireless and mobility

امنیت (Security )

Collaboration : شامل صدا ، ویدئو و داده

مرکز داده ( Data Center )

اینترنت اشیا (Internet of Things )

سیسکو و VOIP ( خدمات و تجهیزات ویپ سیسکو ) :

سیسکو به یکی از تأمین کنندگان عمده Voice over IP برای شرکت ها تبدیل شد و اکنون از طریق خرید ساینس آتلانتا و Linksys به بازار کاربران خانگی در حال انتقال است. آتلانتا تجهیزات VoIP را به ارائه دهندگان خدمات کابلی مانند Time Warner ، Cablevision ، Rogers Communications ، UPC و دیگران ارائه می دهد. Linksys با شرکت هایی مانند Skype ، Microsoft و Yahoo! برای تلفیق خدمات VoIP مصرف کننده با تلفن های بی سیم و بی سیم همکاری می کند.

در حاضر سیسکو در عرصه VOIP ارائه دهنده محصولات متنوعی نظیر انواع روترها ، هدست ها ، تلفن های تحت شبکه ( IPPhone ) ، ویدئوکنفرانس و مرکز تماس ابری می باشد.

گوشی تلفن های تحت شبکه ( IPPhone ) سیسکو :

Cisco IP Phone 8800 SeriesCisco IP Phone 7800 SeriesCisco IP Phone 6800 Series
Cisco IP Phone Dect 6800 SeriesCisco Headset 500 Series

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان در رابطه بامعرفی سیسکو و وتجهیزات ویپ سیسکو مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

ویپ سیسکو