24
فوریه

گیت وی FXO چیست ؟

? گیت وی FXO جهت اتصال خطوط تلفن شهری آنالوگ به سیستم تلفنی VOIP مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها و سخت افزارهای یک سیستم تلفنی VOIP ، گیتویFXO بوده که کیفیت تماس های ورودی و خروجی تا حد بسیار زیادی به آن بستگی دارد.

عدم استفاده از یک گیت وی FXO با کیفیت در پروژه هایی که خطوط تلفن شهری آنالوگ دارند ، مشکلاتی نظیر نویز ، برگشت صدا و کیفیت صدای نامطلوب را به همراه خواهد داشت. اکثر گیت وی های FXO که توسط برندها و شرکت های مختلف تولید می شوند ، دارای اکوکنسلر می باشند ، اما به هنگام خرید یک گیتوی مطمئن ، توجه به این موضوع بسیار مهم است. این گیتوی ها با تعداد پورت های مختلف توسط شرکت های متعددی تولید می شوند که متوانیم به کمپانی هایی نظیر گرنداستریم ، نیوراک ، سنگوما ، یستار و اپن وکس اشاره کنیم

اگر قصد دارید گیت وی FXO انتخاب و خریداری کنید ، پیشنهاد می کنم موارد زیر را مد نظر قرار دهید :

1) اطمینان حاصل کنید که Gateway FXO دارای قابلیت اکوکنسلر باشد.

2) از بین برندهای موجود در بازار برندی را انتخاب کنید که گیتوی های FXO آن ، سالها توسط شرکت ها و افراد با تجربه و متخصص در سیستم تلفنی VOIP مورد استفاده قرار گرفته باشند ، تا در صورت بروز نواقص فنی احتمالی ، بتوانید از تجربیات آنها جهت رفع مشکل استفاده کنید.

3) قبل از خریداری دستگاه در مورد کیفیت آن تحقیق کنید و از افراد با تجربه مشاوره بگیرید.

4) به منظور کاهش هزینه های راه اندازی سیستم تلفنی VOIP هنگام انتخاب و خریداری گیت وی FXO کیفیت را فدای قیمت نکنید. با تحقیق و بررسی برندی را انتخاب کنید که هم دارای کیفیت خوبی باشد و هم قیمت معقول و مناسب داشته باشد.

به هنگام نصب سیستم تلفنی ویپ یکی از مواردی که حائز اهمیت است ، کانفیگ صحیح Gateway FXO می باشد البته در صورتی که پروژه شما دارای خط تلفن شهری آنالوگ باشد. تنظیمات گیت وی های FXO هر برند با یکدیگر متفاوت است ، اما نهایتا با ساخت یک ترانک در سیستم تلفنی VOIP و اعمال تنظیمات در گیت وی ارتباط برقرار خواهد شد. بنابراین این نکته را به خاطر بسپارید که آموزش VOIP و یادگیری ویپ به تنهایی شما را به یک فرد فنی در راه اندازی سیستم تلفنی VOIP تبدیل نخواهد کرد و شما حتما باید با انواع سخت افزارهای ویپ آشنا شوید و کانفیگ آنها را نیز یاد بگیرید.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات VOIP سایت ویپ دان در رابطه با گیت وی FXO مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

گیت وی FXO