24
فوریه

گیت وی FXS چیست ؟

گیت وی FXS به منظور تبدیل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال و بلعکس در سیستم تلفنی VOIP مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از راه کارهای پیاده سازی سیستم تلفنی تحت شبکه (VOIP) به منظور کاهش هزینه های راه اندازی ، استفاده از تلفن های آنالوگ در پروژه می باشد. از طرفی بعضا نیاز میشود دستگاه های فکس آنالوگ نیز در سیستم تلفنی VOIP مورد استفاده قرار بگیرند. Gateway FXS وظیفه دارد تا دستگاه فکس و گوشی تلفن آنالوگ را در یک سیستم تلفنی تحت شبکه ، قابل استفاده سازد.

تلفن های آنالوگ و دستگاه های فکس از طریق کابل تلفن و با سوکت های RJ11 به گیت وی FXS وصل شده و این گیتوی نیز با کابل شبکه به سوئیچ متصل می گردد.

برندهای تولید کننده :

برندها و شرکت های متعددی در زمینه تولید گیت وی FXS فعالیت دارند که این گیتوی ها را با تعداد پورت های مختلف تولید و ارائه می کنند. می توانیم به برخی از این کمپانی ها نظیر گرنداستریم ( Grandstream ) ، یستار ( Yeastar ) ، نیوراک ( Newrock ) ، اپن وکس ( Openvox ) و سنگوما ( Sangoma ) اشاره کنیم.

این روزها با پدید آمدن خطوط تلفنی سیپ فون توسط شرکت مخابرات و همچنین شرکت هایی که دارای پروانه FCP از سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی هستند یکی دیگر از کاربرد های گیت وی FXS و اصطلاحا ATA در متصل نمودن این خطوط به گوشی تلفن های آنالوگ و همچنین ارتباط با سانترال های آنالوگ می باشد.

اگر علاقمند به یادگیری voip و به دنبال آموزش ویپ هستید باید بدانید ، نصب و راه اندازی سیستم تلفنی ویپ تنها به یادگیری نرم افزارهای ویپ ختم نشده و برای حرفه ای شدن باید با انواع سخت افزارهای مرتبط با سیستم تلفنی تحت شبکه VOIP آشنا شود و کانفیگ کردن آنها را نیز یاد بگیرید

اگر علاقمند به یادگیری نصب انواع مرکز تلفن های VOIP و همچنین یادگیری مهارت های فروش سیستم تلفنی ویپ هستید در کلاس های آموزش VOIP ویپ دان شرکت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات VOIP سایت ویپ دان مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

گیت وی FXS