21
آوریل

freePBX چیست؟

سیستم تلفنی FreePBX چیست؟ این نرم افزار یکی از انواع نرم افزارهای رایگان و Open Source سیستم تلفنی ویپ است.

VOIP چیست؟

VOIP به معنای انتقال صدا بر بستر شبکه است. پیدایش این فناوری در دهه 90 میلادی زمینه ساز پیدایش نسل جدید از سانترال های تلفنی با نام سیستم تلفنی ویپ گردید. سیستم تلفنی ویپ با امکانات و قابلیت های پر شمار رفته رفته به جایگزینی قدرتمند برای سانترال های آنالوگ تبدیل شدند. سیستم تلفنی Freepbx نیز یکی از انواع مرکز تلفن های ویپ است که وظیفه مدیریت تماس های تلفنی داخلی، ورودی و خروجی را بر عهده دارد.

FreePBX چیست؟

در پاسخ به این سوال ، شما را با این نرم افزار سیستم تلفنی و کمپانی سازنده آن آشنا می کنیم. Freepbx ( فری پی بی ایکس ) یک رابط گرافیکی برای سیستم تلفنی استریسک است که از سال 2004 شروع به فعالیت کرده است. FreePBX یک نرم افزار Open Source بوده که به کاربران اجازه می دهند با برنامه نویسی قابلیت ها و امکانات نرم افزاری دلخواه خود را بر روی نرم افزار ایجاد کنند. نرم افزار Freepbx از پایداری بسیار خوبی برخوردار بوده و امکان پیاده سازی بسیاری از پروژه های سیستم تلفنی ویپ با این نرم افزار وجود دارد.

خرید سیستم تلفنی 3CX توسط کمپانی سنگوما :

FreePBX در سال 2015 توسط کمپانی سنگوما خریداری شد و از آن پس توسط این کمپانی توسعه پیدا کرد. اما همچنان نسخه های رایگان این نرم افزار امکان دانلود و نصب و راه اندازی دارند. سنگوما همچنین سیستم تلفنی استریسک که هسته اصلی مرکز تلفن FreePBX است را نیز خریدار کرد.

سیستم تلفنی استریسک یک سیستم تلفنی Open-Source است که وظیفه پردازش و مدیریت تماس های تلفنی را بر عهده داشته ، اما محیط و رابط گرافیکی برای استفاده توسط کاربران ندارد. تنها افرادی توانایی کار با این سیستم تلفنی را دارند که دانش کار و برنامه نویسی بر روی استریسک را داشته باشند.

پلتفرم های مختلفی وجود دارند که با ایجاد محیط گرافیکی ، امکان استفاده از این سیستم تلفنی را فراهم کرده اند. Freepbx نیز یکی از این نرم افزارهاست که open-source بوده ، مبتنی بر وب است و دارای محیط گرافیکی ساده و کاربرپسند می باشد. این سیستم تلفنی با برخورداری از قابلیت ها و امکانات متنوع نرم افزاری ، تماس های تلفنی را به خوبی مدیریت می کند.

مزایای سیستم تلفنی 3CX چیست ؟

سیستم تلفنی Freepbx امکان توسعه داشته و به کاربران اجازه می دهد تا با برنامه نویسی قابلیت های نرم افزاری دلخواه خود را ایجاد کنند. البته از مهمترین برتری Freepbx نسبت به رقبای خود نظیر سیستم تلفنی ایزابل ، ماژول های نرم افزاری کاربردی و قدرتمندی است که این کمپانی آنها را تولید کرده و به کاربران اجازه خریداری و استفاده می دهد.

مهمترین قابلیت های نرم افزار Freepbx چیست ؟

? امکان تعریف داخلی

? قابلیت تعریف IVR

? صندوق صوتی

? فکس نرم افزاری

? گزارشات تماس

? پشتیبانی از زبان های مختلف

? صف انتظار تماس

? پیجینگ و اینترکام

ماژول های تجاری نرم افزار FreePBX چیست ؟

? Caller ID Management : مدیریت شناسه تماس گیرنده

? Class of Service : کنترل میزان سطح دسترسی داخلی ها

? Conference Pro : ماژول پیشرفته کنفرانس تلفنی با امکان مدیریت تنطیمات کنفرانس

? Call Recording Reports : ماژول مشاهده ، دانلود ، گوش دادن ، بایگانی و مرتب سازی تماس های ضبط شده

? CRM Link : ماژول اتصال سیستم تلفنی به نرم افزارهای CRM

? Extension Routing : ماژول اعمال محدویت در تماس های داخلی ها

? Fax Pro : ماژول ارسال فکس حرفه ای که امکانات و قابلیت های پیشرفته تری نسبت به ماژول رایگان دارد

? Outbound Call Limit Module : اعمال محدودیت برای تماس های خروجی

? Page Pro : ماژول پیجینگ

? Park Pro : ماژول دریافت نام تماس گیرنده هنگام تماس با یک واحد و پخش صدا برای کاربران جهت پاسخگویی کارشناس مربوطه

? PINSet Pro : اعمال پین کد برای داخلی ها جهت تماس خروجی

? Queue Reports : ماژول گزارش گیری از صف انتظار تماس

? SysAdmin pro : ماژول تنطیمات سیستم نظیر تنظیمات DHCP ،  تنظیمات SMTP برای ارتباط با سرور ایمیل ، تنظیمات مربوط به سرور  FTP

? VM Notify : ماژول اعلام پیغام باقیمانده در صندوق صوتی برای یک لیست مشخص

? Voicemail Reports : ماژول دسترسی مدیر سیستم به صندوق های صوتی

? Queues Pro : ماژول صف انتطار تماس با امکانات و قابلیت های بیشتر با هدف مدیریت صف

? Web CallBack Module : ماژول ایجاد بخش « تماس رایگان از روی وب سایت »

? Xact Dialer : ماژول تماس گیر خودکار ( تماس با یک لیست تلفن مشخص شده و پخش پیامی معین و از قبل ضبط شده )

نصب و راه اندازی سیستم تلفنی ویپ :

اگر قصد نصب و راه اندازی سیستم تلفنی ویپ دارید ابتدا باید نیازهای خود را از سیستم تلفنی مشخص کنید. سپس تعداد و نوع خطوط تلفنی خود را دقیق تعیین کنید. زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مجموعه را برای پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ آماده کنید و در پایان از یک مشاور VOIP کمک بگیرید تا راهکاری مناسب با نیازهای شما پیشنهاد کند. انتخاب نرم افزار و سخت افزار مناسب برای راه اندازی سیستم تلفنی ویپ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در این زمینه فقط یک مشاور VOIP متخصص و با تجربه می تواند شما را به خوبی راهنمایی کند.

آموزش ویپ :

اگر علاقمند به آشنایی با تکنولوژی VOIP و یادگیری نصب و راه اندازی انواع سیستم تلفنی های ویپ هستید، می توایند در کلاس های آموزش VOIP ویپ دان شرکت کنید تا علاوه بر یادگیری راهکاری های پیاده سازی سیستم VOIP با اصول و فنون فروش سیستم تلفنی وی نیز آشنا شوید.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان در رابطه با موضوع freePBX چیست مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

freepbx چیست