21
ژوئن

راهکار فروش سیستم تلفنی VOIP به هایپر مارکت ها

? در روزهایی که کرونا بلای جان مردم و کسب و کارهای متعدد شده ، هایپر مارکت ها که اغلب دارای شعب متعددی در سطح شهر و کشور هستند به دلیل تامین مواد غذایی و نیازهای اساسی و روزمره مردم ، تاحدودی بیشتر رونق اقتصادی را تجربه می کنند.با شیوع گسترده کرونا ، نحوه ارائه خدمات به مشتریان در هایپر مارکت ها نیز تا حدودی دستخوش تغییر گشته است. این مجموعه ها با دریافت سفارشات مشتریان به صورت تلفنی و ارسال محصولات برای آنها سعی در افزایش فروش و افزایش رضایتمندی مشتریان خود دارند.

voip در هایپر مارکت ها

همین موضوع سبب شده تا هایپر مارکت ها بیش از پیش ضرورت استفاده از سیستم تلفنی VOIP را در مجموعه خود احساس کنند. در ادامه به چند قابلیت کاربردی این سیستم تلفنی برای هایپر مارکت ها اشاره خواهیم کرد :

?️ صف انتظار تماس : در مواقعی که تعداد تماس های همزمانی بالا بوده و همه اپراتورهای پاسخگو مشغول هستند ، مشتریان را در صف انتظار قرار داده و با پخش موزیک یا پیام تبلیغاتی آنها را سرگرم کرده تا یک اپراتور برای پاسخگویی آزاد شود.

?️ ارتباط بین دفاتر : هایپر مارکت ها اغلب دارای شعب متعدد در سطح شهر و یا کشور هستند که با این قابلیت به راحتی می توانند به صورت داخلی با یکدیگر در شعب مختلف ارتباط تلفنی رایگان برقرار کنند.

?️ تلفن گویا : یک منوی صوتی به هنگام تماس مشتریان با مجموعه بوده که آن ها را برای ارتباط با بخش های مختلف مجموعه راهنمایی کرده و به واحدهای مورد نظرشان وصل می کند.

?️ گزارشات تماس : این امکان گزارشاتی دقیق از تعداد تماس های مشتریان در ساعات و روزهای مختلف هفته به تفکیک ، ارائه کرده و ابزار تحلیلی بسیار مهمی برای مدیران فروش می باشد.

?️ ضبط مکالمات تلفنی : از این قابلیت اغلب به منظور ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات تلفنی به مشتریان و بررسی نحوه پاسخگویی اپراتورها و ارائه آموزش های لازم به آنها استفاده می شود.

?️ نظرسنجی تلفنی : با این قابلیت مشتریان در پایان تماس می توانند به میزان رضایتمندی خود از نحوه پاسخگویی اپراتور امتیاز داده و در صورت نارضایتی ، علت آن را به صورت یک فایل صوتی مطرح کنند.

?️ ارتباط با نرم افزار CRM : به کمک این قابلیت ، امکان مشاهده اطلاعات مشتریان به هنگام تماس با مجموعه بر روی کامپیوتر به صورت Pop-up و یا تماس با آنها فقط با کلیک بر روی شماره یا نام آنها در CRM فراهم می شود.

امیدواریم مطالب این مقاله از مقالات ویپ ( VOIP ) سایت ویپ دان مورد توجه شما قرار گرفته باشه. جهت مشاهده و مطالعه سایر مقالات ما به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.❤️

فروش سیستم تلفنی VOIP